Porównanie sportowego pojazdu UTV z ATV: który jest lepszy?

Pasje związane z motoryzacją potrafią być naprawdę ekscytujące. Doskonale o tym wie każdy, kto ma z nimi związek przyjemniej w małym stopniu. Jednym z takich zainteresowań z pewnością mogą być coraz popularniejsze pojazdy UTV oraz ATV. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z tego typu sprzętami zastanawia się z pewnością, który z nich lepiej będzie odpowiadać na konkretne potrzeby. W tym wpisie postaramy się porównać sportowe pojazdy UTV i ATV, tak aby ułatwić Ci dobór tego właściwego. Koniecznie czytaj więc dalej!

Wszechstronny sprzęt

Tak z pewnością można określić pojazdy sportowe UTV. Wszystko dlatego, że sprzęty te charakteryzują się większymi gabarytami niż ich wersja ATV. Co ważne, pojazdy UTV są zazwyczaj wyposażone w co najmniej dwa miejsca dla pasażerów — oznacza to, że sprzęty te doskonale sprawdzają się do użytku z rodziną czy znajomymi. Pojazdy ATV również w niektórych wersjach są 2-osobowe.

Duże różnice pomiędzy ATV i UTV można dostrzec w wygodzie – UTV jest bardziej wygodny/łatwy w użytkowaniu. Posiada o wiele większe możliwości w zakresie akcesoriów, dodatkowo ma większe możliwości ładunkowe. Quad jest bardziej lekki, jazda Off-road jest bardziej fizyczna – quad zmieści się wszędzie i dostaje się wszędzie dzięki wadze i 4×4.

Pojazdy UTV typu Ranger ma natomiast większe możliwości użytkowe (paka, akcesoria itp.) Quad nadaje się bardziej do bardzo ciężkich terenów.

Kliknij poza pasek aby się schował
Porównaj