FAQ

(kliknij pytanie by rozwinąć)

Jak wybrać odpowiedni model quada?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego quada, warto wybrać prosty i komfortowy w prowadzeniu pojazd. W sytuacji, gdy poruszać się nim będziemy po stosunkowo równych i niewymagających terenach, pojemność silnika nie musi być zbyt duża – warto ją dobierać do swoich aktualnych umiejętności. Dobrą metodą jest umówienie się na jazdę testową, by sprawdzić, jakie będziemy mieli wrażenia z jazdy – czy moc, zawieszenie i komfort jazdy jest dla nas optymalny.

Czy można jeździć quadem bez prawa jazdy?

Żadnym quadem nie możemy się poruszać po drogach publicznych bez odpowiednich uprawnień.  Prawo jazdy kategorii B (od 18. roku życia) jest wymagany dla wszystkich pojazdów naszej oferty, które mają możliwość poruszania się po drogach publicznych. Dzięki kategorii B może poruszać się każdym rodzajem quada bez ograniczenia dotyczącego pojemności silnika czy wagi.

Od jakiego wieku można jeździć quadem?

Quadem można się poruszać już od młodego, ale w zamkniętym terenie i pod nadzorem opiekuna, roku życia. Jeśli osoba chce mieć dostęp do wszystkich pojazdów z homologacją konieczne jest zdanie egzaminu na prawo jazdy kategorii B – od 18. roku życia. Bardzo ważne jest, aby wielkość quada była w odpowiedni sposób dostosowana do kierowcy – jego gabarytów oraz umiejętności. Tylko w ten sposób codzienna jazda będzie maksymalnie bezpieczna i komfortowa.

Pojazdy ATV a UTV - różnice

Pojazdy typu ATV są szerzej znane po prostu jako quady. Nazwa ta pochodzi z angielskich słów „All Terrain Vehicule” Są one przeznaczone w głównej mierze do sportu i rekreacji, jednak równie dobrze sprawdzają się jako pojazdy użytkowe. Wszystkie ATV Polaris z homologacją są rejestrowane jako pojazd dwu-osobowy Pojazdy SSV są najczęściej dwuosobowe. Rozwinięcie tego skrótu to „side-by-side Vehicule”. Drugi powszechny skrót to UTV – „Ulitity Terrain Vehicule” Tym, co odróżnia je od modeli ATV jest stalowa konstrukcja pełniąca rolę kabiny kierowcy. Dzięki temu osoby jadące pojazdem są w odpowiedni sposób zabezpieczone na przykład na wypadek dachowania, a stworzona konstrukcja umożliwia stworzenie zadaszenia. Dzięki temu jazda w niesprzyjających warunkach pogodowych jest komfortowa i wygodna. Zarówno na pojazdy ATV, jak i SSV obowiązują dokładnie te same uprawnienia – prawo jazdy kategorii B