FAQ

(kliknij pytanie by rozwinąć)

Jak wybrać odpowiedni model quada?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego quada, warto wybrać prosty i komfortowy w prowadzeniu pojazd. W sytuacji, gdy poruszać się nim będziemy po stosunkowo równych i niewymagających terenach, pojemność silnika nie musi być zbyt duża – warto ją dobierać do swoich aktualnych umiejętności. Dobrą metodą jest umówienie się na jazdę testową, by sprawdzić, jakie będziemy mieli wrażenia z jazdy – czy moc, zawieszenie i komfort jazdy jest dla nas optymalny.

Czy można jeździć quadem bez prawa jazdy?

Żadnym quadem nie możemy się poruszać po drogach publicznych bez odpowiednich uprawnień.  Prawo jazdy kategorii B (od 18. roku życia) jest wymagany dla wszystkich pojazdów naszej oferty, które mają możliwość poruszania się po drogach publicznych. Dzięki kategorii B może poruszać się każdym rodzajem quada bez ograniczenia dotyczącego pojemności silnika czy wagi.

Od jakiego wieku można jeździć quadem?

Quadem można się poruszać już od młodego, ale w zamkniętym terenie i pod nadzorem opiekuna, roku życia. Jeśli osoba chce mieć dostęp do wszystkich pojazdów z homologacją konieczne jest zdanie egzaminu na prawo jazdy kategorii B – od 18. roku życia. Bardzo ważne jest, aby wielkość quada była w odpowiedni sposób dostosowana do kierowcy – jego gabarytów oraz umiejętności. Tylko w ten sposób codzienna jazda będzie maksymalnie bezpieczna i komfortowa.

Pojazdy ATV a UTV - różnice

Pojazdy typu ATV są szerzej znane po prostu jako quady. Nazwa ta pochodzi z angielskich słów „All Terrain Vehicule” Są one przeznaczone w głównej mierze do sportu i rekreacji, jednak równie dobrze sprawdzają się jako pojazdy użytkowe. Wszystkie ATV Polaris z homologacją są rejestrowane jako pojazd dwu-osobowy Pojazdy SSV są najczęściej dwuosobowe. Rozwinięcie tego skrótu to „side-by-side Vehicule”. Drugi powszechny skrót to UTV – „Ulitity Terrain Vehicule” Tym, co odróżnia je od modeli ATV jest stalowa konstrukcja pełniąca rolę kabiny kierowcy. Dzięki temu osoby jadące pojazdem są w odpowiedni sposób zabezpieczone na przykład na wypadek dachowania, a stworzona konstrukcja umożliwia stworzenie zadaszenia. Dzięki temu jazda w niesprzyjających warunkach pogodowych jest komfortowa i wygodna. Zarówno na pojazdy ATV, jak i SSV obowiązują dokładnie te same uprawnienia – prawo jazdy kategorii B

Jaki quad na początek?

W momencie, gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z quadem, jego pojemność oraz wielkość nie powinny sprawiać trudności w opanowaniu. Warto zdecydować się na modele z automatyczną skrzynią biegów, dzięki której możliwe będzie całkowite skoncentrowanie się na bezpiecznej jeździe.

Ile kosztuje naprawa quada/skutera?

Tak naprawdę nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego, co się zepsuło.

Jak się ubrać na quada?

Ubiór na quada jest uzależniony od pogody oraz od warunków panujących na drodze, po której się poruszamy. Warto zdecydować się na ubrania niekrępujące ruchów i w odpowiedni sposób chroniące ciało w przypadku nagłych zdarzeń.

Jak dobra odpowiedniego quada dla dziecka?

Przy wyborze quada dla dziecka należy kierować się przede wszystkim mocą silnika, pojemnością skokową oraz wielkością pojazdu. Warto zadbać, by dziecko na pojeździe miało zapewnioną swobodę ruchów i odpowiednią widoczność.

Jaki skuter śnieżny dla początkujących

Aby móc w odpowiedni sposób rozpocząć swoją przygodę ze skuterem śnieżnym, należy przede wszystkim sprawdzić parametry techniczne pojazdu. Kierować się w tym przypadku należy przede wszystkim mocą silnika oraz wielkością skutera. Dzięki temu poruszanie się po ośnieżonych trasach będzie bardzo wygodne i bezpieczne.

Jak często należy wymieniać olej w Polaris Sportsman?

Zaleca się, by olej w Polaris Sportsman był wymieniany mniej więcej co 1.000 kilometrów. Pozwala to przede wszystkim na odpowiednie zadbanie o silnik oraz inne niemniej istotne podzespoły quada.

Z jaką maksymalną prędkością można jeździć skuterem śnieżnym?

Maksymalna prędkość, jaką mogą rozwijać skutery śnieżne znacznie przekracza 100 km/h. Największe sprzęty mogą rozwijać prędkości nawet rzędu 150 km/h.

Jak się ubrać na skutery śnieżne?

Poruszając się skuterem śnieżnym należy zadbać nie tylko o wygodę, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Konieczne jest założenie ciepłej kurtki, zimowych butów oraz specjalnych spodni chroniących przed zimnem. Nie można
także zapominać o kasku.

Jaki kask wybrać dla dziecka?

Kask to jeden z najważniejszych elementów w czasie poruszania się quadem oraz skuterem. Nie może być on zbyt luźny, ponieważ w czasie zagrożenia nie ochroni głowy przed urazami. Warto zwrócić uwagę, by posiadał specjalne zapięcie, dzięki któremu nie będzie się przesuwał w czasie jazdy.

Pierwsza jazda quadem – o czym należy pamiętać?

W czasie pierwszej jazdy quadem należy zadbać o to, by delikatnie operować manetką gazu. Warto w odpowiedni sposób wyczuć moc pojazdu oraz poznać jego możliwości. Pierwsza jazda powinna być bardzo zachowawcza, bez ryzykowanych manewrów.

Prawo jazdy na quada – co warto wiedzieć?

Aby poruszanie się quadem było możliwie najbardziej bezpieczne, każdy kierowca powinien posiadać wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego. Dlatego najlepiej, by użytkownik miał prawo jazdy kategorii B. Dzięki temu możliwe będzie poruszanie się po drogach publicznych.

Wyciągarka w quadzie – przydatna rzecz czy zbędny gadżet?

Wiele modeli quadów daje możliwość zamontowania na nich specjalnie przystosowanej wyciągarki. Jest to bardzo funkcjonalny osprzęt, który znajdzie swoje zastosowanie szczególnie wtedy, gdy lubimy jazdę po trudnym i grząskim terenie.

Kliknij poza pasek aby się schował
Porównaj