Polaris przystępuje do Rajdu Dakar 2024 z ośmioma załogami

Na 46. edycja Rajdu Dakar która rozpocznie się 5 stycznia, Polaris będzie miał największą liczbę załóg zgłoszonych do wyścigu – trzy zespoły wystawią łącznie osiem załóg, które wybrały Polaris RZR jako swój pojazd T4.

Rajd Dakar ponownie odbędzie się w Arabii Saudyjskiej, rozpocznie się w tysiącletnim mieście AlUla, przemierzy kraj w kierunku Rub Al Khali i zakończy w Janbu nad brzegiem Morza Czerwonego. Pojazdy Polaris pojawią się na starcie tego wyścigu już po raz 13.

Poznaj zespoły Polaris, które podejmą wyzwanie w 2024 roku…

ZESPÓŁ SEBASTIEN LOEB RACING

W ramach drugiego roku pięcioletniej współpracy między Polarisem a zespołem Sebastien Loeb Racing (SLR), team ten wystartuje w Dakarze 2024 z tymi samymi dwiema załogami, wykorzystując swoje doświadczenie i wnioski z poprzedniej edycji, tym razem za sterami Polaris RZR Pro R Factory; Pojazd ten został zaprojektowany i zbudowany specjalnie z myślą o szczeególnych wymaganiach rajdów terenowych. Zespół kontynuuje swoje postępy w dążeniu do osiągnięcia czołowej pozycji w swojej kategorii, zarówno w Dakarze, jak i w rankingu FIA W2RC.

#411  – Kierowca Xavier de Soultrait (Francja) i pilot Martin Bonnet (Wielka Brytania)

#405 – Kierowca Florent Vayssade (Francja) i pilot Nicolas Rey (Francja)

XTREMEPLUS

Świętując 16 lat uczestnictwa w Dakarze, z czego 12 w pojeździe Polaris RZR, zespół przystępuje do najtrudniejszego rajdu na świecie z sukcesami i bezcennym doświadczeniem, co z pewnością wykorzysta na swoją korzyść w tej edycji. Wprowadzając trzy zespoły do edycji 2024 z Polarisem RZR Pro R, zespół skupia się na znalezieniu dobrego rytmu i ukończeniu wyścigu ze wszystkimi zespołami.

#401  – Kierowca Shinsuke Umeda (Japonia) i pilot Maurizio Dominella (Włochy) – wicemistrzowie T4 2023 w Rajdowych Mistrzostwach Świata W2RC za kierownicą RZR Pro R.

#410 – Kierowca Michele Cinotto (Włochy) i pilot Alberto Bertoldi (Włochy)

#415 – Kierowca Jorge Wagernfuhr (Brazylia) i pilot Humberto Ribeiro (Brazylia)

CIĘŻARÓWKI TH-TRUCKS

Przystępując do Dakaru po raz pierwszy w kategorii SSV, ale z ponad 25-letnim doświadczeniem w tej klasie i dużym doświadczeniem w Rajdzie Dakar, zarówno jako zawodnik, jak i dostarczając ciężarówki pomocnicze dla zespołów, TH-Trucks wybrał Polaris RZR Pro R i zgłosił trzy załogi do Rajdu Dakar w ramach nowego projektu współpracy z CAP 4 Racing.

#442 – Kierowca Enrico Gaspari (Włochy) i pilot Facundo Jaton (Argentyna)

#436  – Kierowca Daniel Gonzalez Reina (Meksyk) i pilot Jorge Hernandez Calva (Meksyk)

#434 –  Kierowca Domingo Román Pardos (Hiszpania) i pilot Óscar Bravo Garcia (Hiszpania) – będą ścigać się również w Mistrzostwach Hiszpanii CERTT w przyszłym roku.

 

Śledź postępy zespołów w mediach społecznościowych lub online:

Sebastien Loeb Racing Team – @loebracing / https://sebastienloebracing.com

Xtremeplus – FB @infoxtremeplus / IG @xtremeplusfrance /  https://www.xtremeplus.fr

TH-Trucks – FB @thtrucksteam / IG @thtrucks_team / https://th-trucks.com

Kliknij poza pasek aby się schował
Porównaj