RZR TROPHY – 2023

KAMIEŃ ŚLĄSKI 08-09.09.2023

W dniach 8-9 września 2023, na szutrowym obiekcie Atlas Ward Speed Academy rozegrała się trzecia, decydująca runda RZR Trophy. Podczas tej edycji zawodnicy podzieleni na trzy klasy: Non Turbo, Turbo Stock i Turbo Open rywalizowali ze sobą tylko w jednej konkurencji – Time Attack. Mieli jednak do przejechania odcinki testowe, kwalifikacje oraz odcinki specjalne. Łącznie podczas dwóch dni trwania imprezy rajdowcy wyruszali zatem na trasę aż 8 razy. Każdy taki start mógł pozytywnie wpłynąć na wynik końcowy, który uzależniony był od sumy czasów uzyskanych we wszystkich odcinkach specjalnych, ale mógł też sporo pozmieniać nie tylko w klasyfikacji tej rundy, ale także w podsumowaniu całego cyklu.

Sytuacja taka nastąpiła w klasie Turbo Open i wprowadziła w klasyfikację końcową niemałe zamieszanie, ponieważ na podium stanęło aż 5 kierowców, z czego trzech na miejscu drugim. Najbardziej zacięta walka rozgrywała się jednak w klasie Turbo Stock, ale głównie pomiędzy dwoma zawodnikami. Ostatecznie mimo wygrania III rundy, Michał Zachaj musiał oddać tytuł Mistrza RZR Trophy Mateuszowi Bani. Z kolei niekwestionowanym liderem w klasie pojazdów bez turbo był Marcin Gołębiewski, który wygrał wszystkie rundy w tym roku.

W tegorocznej edycji Trophy pojawili się także nowi zawodnicy, którzy niejednokrotnie zaskakiwali umiejętnościami, techniką lub wolą walki. Debiutujący w Kamieniu Śląskim – Mateusz Lisowski, kierowca wyścigowy, pokazał, że zmiana pojazdu i nawierzchni nie ma dla niego żadnego znaczenia. Mateusz wygrał wszystkie rajdowe odcinki, ustanawiając także rekord trasy. Ponad to w zorganizowanym dodatkowo „konkursie lotów” uzyskał najlepszy wynik, skacząc swoim RZR Pro R na odległość 29 metrów!

WYNIKI

Non Turbo

Turbo Open

Turbo Stock

KLASYFIKACJA GENERALNA

Non Turbo

Turbo Open

Turbo Stock

GALERIA

PARTNERZY

Kliknij poza pasek aby się schował
Porównaj