RZR TROPHY – 2023

DĘBSKA WOLA 14-15.07.2023

W dniach 14 – 15 lipca na torze motocrossowym w Dębskiej Woli odbyła się II runda RZR Trophy, w której rywalizowało ze sobą 22 kierowców, podzielonych na trzy kategorie.

Organizatorzy RZR Trophy zdecydowali się zorganizować II rundę RZR Trophy dokładnie w tym samym miejscu, co rok wcześniej. Po nieco zmienionych zasadach rywalizacji podczas pierwszej rundy w Białym Borze, powrócili także do dwóch, odbywających się równolegle konkurencji. W trzech klasach: Non Turbo, Turbo Stock oraz Turbo Open, w konkurencji Time Attack i 1vs1 wystartowało łącznie 22 zawodników.

Pierwszego dnia imprezy, po odprawie dla wszystkich uczestników, rozpoczęły się treningi. Przejazdy próbne odbywały się zarówno na krótkiej pętli, jak i tej dłuższej, przeznaczonej dla konkurencji Time Attack. Już podczas tego treningowego dnia było wiadomo, że żaden z zawodników nie zamierza odpuścić, a rywalizacja będzie naprawdę ostra. Nie było więc zaskoczeniem, że podczas regularnych startów w konkurencji 1 vs 1 zawodnicy raczej latali, niż jeździli po trasie.

Organizatorzy w tym roku postanowili także zmienić zasady wyboru zwycięzców. W tegorocznej edycji nie wystarczyło bowiem wygrać w jednej konkurencji. Poszczególne miejsca obu pojedynków nagradzane były punktami i dopiero ich suma decydowała o miejscu na podium. Dlatego zaraz po rozstrzygnięciu konkurencji 1 vs 1, rozpoczęła się kalkulacja i wzmożony ruch na dłuższej pętli. Zawodnicy do ostatnich sekund próbowali poprawić swoje wyniki.

Najlepszy czas ze wszystkich uzyskał Mariusz Fabiański. Dzięki temu, mimo odpadnięcia w półfinale zawodów z cyklu 1 vs 1,  ostatecznie zajął II miejsce w klasie Turbo Open, ustępując Jakubowi Bielskiemu i Patrycji Nasiadce, ale wyprzedzając Michała Szymorowskiego. W klasie Turbo Stock triumfował Mateusz Bania, a zaraz za nim uplasowali się kolejno Dariusz Serafin wraz z Sewerynem Jabłońskim oraz Michał Zachaj. W najmniej licznej kategorii Non Turbo zwycięzcą został Marcin Gołębiowski, a drugie i trzecie miejsce na podium zajęli odpowiednio Mateusz Zając i Sonia Kurda oraz Marcin Ślązok.

Trzecia i ostatnia runda odbędzie się we wrześniu na torze w Kamieniu Śląskim, podczas której dowiemy się kto zwyciężył w klasyfikacji rocznej.

WYNIKI

Non Turbo

Turbo Open

Turbo Stock

KLASYFIKACJA GENERALNA

Non Turbo

Turbo Open

Turbo Stock

GALERIA

PARTNERZY

Kliknij poza pasek aby się schował
Porównaj