RZR TROPHY – 2023

BIAŁY BÓR 12-13.05.2023

W dniach 12 – 13 maja 2023 odbyła się długo wyczekiwana, pierwsza runda z cyklu Polaris RZR Trophy. Tym razem Organizatorzy zdecydowali, że impreza obędzie się, nie na torze szutrowym, a na specjalnie wyznaczonych leśnych trasach w okolicach Białego Boru. Dodatkową, jeśli nie główną atrakcją tej rundy, była Pomorska Góra Piasku, przez którą prowadziły odcinki specjalne. Pomorska Góra Piachu to sztuczne wzniesienie o wysokości do 245 m n.p.m., powstałe po wydobyciu kruszywa mineralnego.

Nasyp ten stanowił niemałe wyzwanie dla walczących z czasem zawodników, ale widok ze szczytu rekompensował im wszelkie trudności. Również wąskie, leśne ścieżki niejednokrotnie zmuszały uczestników do odpuszczenia gazu, by móc bezpiecznie dojechać do mety. Teren ten, nie pozwalał także na zorganizowanie konkurencji 1 vs 1, dlatego Organizatorzy zdecydowali się jedynie na konkurencję Time Attack, ale w nieco zmienionej formie. Zawodnicy po zapoznaniu się z trasą, dwóch przejazdach treningowych oraz kwalifikacjach mieli do przejechania trzy odcinki specjalne, długości około 20 km. O klasyfikacji końcowej decydowała suma czasów ze wszystkich trzech prób.

W tym roku Organizatorzy zdecydowali się także, na wprowadzenie nowego podziału na klasy. Od tej pory zwodnicy mają możliwość rywalizować w trzech klasach: Turbo Open, Turbo Stock oraz Non Turbo. W zawodach brało udział łącznie 28 załóg, z czego 5 nie ukończyło wyścigu. Większość zawodników już teraz zapowiedziała swój udział w kolejnej edycji.

WYNIKI

Non Turbo

Turbo Open

Turbo Stock

GALERIA

PARTNERZY

Kliknij poza pasek aby się schował
Porównaj