RZR TROPHY – 2024

DĘBSKA WOLA 05-06.04.2024

I runda RZR Trophy 2024 odbyła się w pierwszy weekend kwietnia w Dębskiej Woli. Organizatorzy postanowili rozpocząć cykl tegorocznych imprez na doskonale znanym już sobie i zawodnikom torze motocrossowym BKM.

Mimo iż RZR Trophy odbyło się w Dębskiej Woli już po raz trzeci i dla wielu zawodników nie było to pierwsze spotkanie z tym torem, to jednak już podczas pierwszych przejazdów niektórzy musieli pożegnać się z marzeniami o zwycięstwie. Strome podjazdy, ogromne hopy i ostre zakręty okazały się zmorą dla wielu kierowców i musieli się oni pożegnać z walką o podium. Na szczęście czuwający nad bezpieczeństwem medycy z Offroad Rescue Team i strażacy z OSP Morawica nie mieli pracy przez cały czas trwania imprezy.

Absolutnie bezkonkurencyjni okazali się: Michał Zachaj z klasy Turbo Stock i Krzysztof Gołębiowski z klasy Non Turbo, którzy zdobyli maksymalną liczbę punktów wygrywając w swoich kategoriach zarówno w konkurencji Time Attack  i 1 vs 1. W obu tych klasach różnice między zawodnikami z czołowych pozycji wynosiły jedynie pięć punktów, co świadczy o bardzo wyrównanej stawce. Rewelacyjny występ zaliczyła Karolina Rychter, jedyna kobieta startująca w RZR Trophy, zajmując trzecią pozycję w 1vs1 i czwartą w Time Attack, kończąc zawody tylko o włos od miejsca na podium.

Walka w najliczniejszej klasie Turbo Open była bardzo zacięta i do samego końca nie było wiadomo jak się rozłożą miejsca na podium. Ostatecznie najlepszym zawodnikiem okazał się Marcin Gołębiowski, który wygraną w konkurencji 1 vs 1 zagwarantował sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ta runda RZR Trophy po raz pierwszy stała się edycją międzynarodową dzięki Jonasowi Hedbergowi – kierowcy fabrycznemu Polaris Skandynawia oraz naszemu najmłodszemu zawodnikowi – Viktorowi Bernardowi. Mamy nadzieję, że w przyszłości ci oraz następni zagraniczni zawodnicy będą chcieli rywalizować z naszymi świetnymi kierowcami.

WYNIKI

Non Turbo

Turbo Open

Turbo Stock

GALERIA

Kliknij poza pasek aby się schował
Porównaj