Zespół Xtreme + został ogłoszony zwycięzcą mistrzostw świata FIA 2018 w klasyfikacji terenów T3. Hiszpańska załoga José Luis Peña Campo oraz Rafael Tornabell Cordoba , zdobyli mistrzostwo pojazdem Polaris RZR 1000 – pierwszy tytuł dla duetu – piąty dla zespołu Polaris Xtreme +.

Baja Portalegre 500, ostatni etap Mistrzostw Świata FIA w 2018 roku, odbył się w dniach 25-27 października br. Hiszpański zespół przed ostatnią rundą miał zaledwie cztery punkty przewagi nad rywalami Santiago Navarro i Pedro Lopez kierującymi pojazdem Yamaha YXZ 1000 R.
Peña Campo i Tornabell Cordoba zostali pierwszymi hiszpańskimi pilotami, którzy zdobyli Puchar Świata w kategorii T3.

“Baja Portalegre 500 (ostatnia runda mistrzostw) był zdecydowanie najbardziej ekscytującym wyścigiem sezonu, biorąc pod uwagę ścisłą walkę o tytuł mistrza świata pomiędzy Pena Campo i Santiago Navarro. Wzięliśmy udział w ostatnim etapie, mając nadzieję, że zdobędziemy tytuł mistrzowski. Mieliśmy duże zaufanie do maszyny Polaris, która wielokrotnie udowodniła nam, że potrafi być niezawodna. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe. To fantastyczne uczucie zdobyć tytuł mistrzowski po całej pracy i wysiłku. Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych – jestem bardzo dumny z całego zespołu.”

Menedżer zespołu Xtreme Plus Marco Piana

 

Zespół Xtreme + przygotowuje się teraz do startu w słynnym na całym świecie Rajdzie Dakar, który odbędzie się w styczniu 2019. Najcięższy wyścig świata odbędzie się w Peru w przyszłym roku, obejmując 5 000 km rozdzielonych na 10 etapów.